Sa takie sytuacje w życiu, które muszą zostać uwiecznione, bo na pewno do nich wrócimy

Komunia, chrzest, ślub – takie sytuacje przeżywamy zazwyczaj tylko raz i dlatego też chcemy jak najlepiej je zapamiętać. Niestety jednak, jak i wszystko inne, ludzka pamięć bywa zawodna, dlatego pielęgnowanie wspomnień, które nie zostały gdzieś uwiecznione może być o wiele trudniejsze. Na szczęście obecnie prawie wszystko możemy sfotografować czy nagrać nawet telefonem. Nie jest to oczywiście najlepsza jakość, na jaką można sobie pozwolić, ale zawsze to coś, co pomoże nam wrócić do miłych chwil. Dzięki temu będziemy mogli opowiadać wszystkim naszym bliskim o tym co dane nam było przeżyć, jakie zabawne sytuacje się z tym wiążą i co warto było wtedy wiedzieć. Na pewno dość zabawnym elementem takich opowieści, ale też oglądania filmów z przeszłości jest porównanie strojów z tamtych czasów i obecnych, wyglądu ludzi, którzy teraz już nie są nastolatkami, a poważnymi dorosłymi, ale równie wzruszające będzie oglądanie osób, które już odeszły – dobrze będzie je jeszcze raz zobaczyć.


Dobry fachowiec upiększy wspomnienia

Fachowców i prawdziwych specjalistów można znaleźć oczywiście w każdej dziedzinie, ale najlepiej jeśli tylko na nich będziemy trafiać, niezależnie od usługi. Tak jest również z wideofilmowaniem – http://mataristudio.pl/ to fachowcy, którzy znają się na rzeczy i oprócz tego, że nagrają co trzeba, to jeszcze pięknie obrobią cały materiał. To nic łatwego – montaż, i to jeszcze na wysokim poziomie, wcale nie jest prosty i trzeba znać sporo potrzebnych do tego programów i działań. Montaż jednak na nic się nie zda, jeśli nie ma z czego montować. Dlatego nagrane surówki muszą już być na wysokim poziomie, żeby sklecić z nich naprawdę ważny i pełen wzruszeń film. Odpowiednie ujęcia, nie pod światło, z ujęciem całych postaci, bez obcięć to podstawa warsztatu każdego kamerzysty i właśnie tego musi się najpierw nauczyć, by pracować w swoim zawodzie. Dopiero z dobrze nagranych momentów jesteśmy w stanie coś dobrać i wybrać także kadry, które wywołamy na zdjęcia.


Zależy czego chcemy

Przed wyborem kamerzysty do wideofilmowania musimy zorientować się w tym co proponują swoim klientom. Oferty zazwyczaj można zobaczyć na stronie internetowej. Musimy dobrać ją zgodnie do naszych preferencji – do tego zostanie także dostosowany sprzęt jaki będzie używany, kamera, aparat. Im lepsza jakość, tym później lepiej będzie się oglądać i wyraźniej widzieć. To w rękach kamerzysty i fotografa będzie jak najlepsze ujęcie każdego z ważnych wydarzeń. Dobre tło, zbliżenia w ważnych momentach, objęcie także pozostałych gości, a nie skupianie się tylko cały czas na nowożeńcach czy dziecku. Oczywiście, są w tym dniu najważniejsi, ale konieczne jest także zaznaczenie obecności innych osób, by później wspominać, kto był, a kogo zabrakło i jak się bawiono. Dobrze także od razu zamówić konkretną liczbę kopii, by dla każdego kto ma dostać swoją była przewidziana jedna. Osobisty egzemplarz możemy oglądać w kółko, cofając się w czasie do dobrych momentów.